Mstudio na FacebookuMstudio na Twitteru

Kam na výlet

  • Na zapůjčené koloběžce doporučujeme přejet po cyklostezce cca 2 km ke krásnému renesančního zámku v Častolovicích, kde se projdete parkem s oborami vysoké zvěře a malou zoo. Koloběžky lze ponechat na hlídaném parkovišti, kde jsou v uzamčeném prostoru za 15 Kč. 

  • Poté se vydejte zpátky po cyklostezce na zámek v Kostelci nad Orlicí, který je obklopený krásným parkem, kterým můžete na koloběžce projet.

  • Z Kostelce se můžete vydat dále do Doudleb nad Orlicí - buď po cyklostezce na koloběžkách, nebo s dětmi vlakem. Je tam také krásný renesanční zámek včetně přírodovědného muzea a Babiččina dvorečku se zvířátky.

  • Z Doudleb se podél řeky Divoké Orlice nebo opět vláčkem motoráčkem lze přesunout do Potštejna (cesta tam a zpátky do Kostelce je cca 22km), kde se nachází mnoho zajímavostí. Hlavní atraktivitou je tu zřícenina hradu a též zámek, který nabízí i prohlídky zaměřené na děti. Občerstvit se a zaparkovat koloběžky je možné v hotelu Praha, který sídlí pod hradem

  • V Potštejně je pro milovníky piv určitě fajn navštívit místní pivovar Clock, milovníky dobré kávy potěší penzion Trnka a  točená zmrzlina v místní cukrárně. Vše kousek od sebe. Projet se můžete i na westernový kemp Vochtánka. Cestou najdete hřiště pro děti, na Vochtánce je pískoviště, velká louka na hraní, koně, občerstvení.

  • Cyklostezku do Potštejna máme moc rádi, jede se podél řeky, narazit můžete na vodáky a vůbec je to moc příjemné. 

  • Zpět do kostelecké půjčovny dojedete na koloběžkách nebo vlakem. Všechna zmíněná místa jsou propojená železnicí, kdyby Vás bolely nožky, můžete jim ulevit. Po individuální domluvě lze zajistit svoz koloběžek. Koloběžku do vlaku vezmou a platí se za ní 30 Kč.

Zvětšit náhled
Western Vochtánka
Zvětšit náhled
A naše gastro banda :)

NAHORU